RECEPT na ozviežujúcu májovú limonádu z čerstvej púpavy, zádušníka a jahôd

Dnes sme si s Paulínkou robili „milonádu“, ktorá rozvoňala náš deň. Tentokrát som ju neopravila, iba som sa usmiala „popodfúz“ nad týmto krásnym termínom. Milo sa má totiž volať jej bratček a zjavne ho má plnú hlavu:)

Príprava takejto „milonády“ je veľmi jednoduchá a môžete si ju pripraviť z akejkoľvek obľúbenej bylinky (najlepšie aromatickej). Ja som zvolila kombináciu púpavy, zádušníka a čerstvých jahôd. Zádušník je pomerne nenápadná bylinka, ktorú si mnohí pletú s hluchavkou. Viac o tejto bylinke som písala tu.


Tajomstvo úspechu je v tom, že sa pripravuje z čerstvých byliniek a tým, že sa zmixované prepasírujú, tak z nich dostanete aj veľké množstvo vitamínov a iných zdraviu prospešných látok.

Čo budete potrebovať?
3 veľké hrste púpavy a zádušníka
10 jahôd
1 (BIO) citrón
3 litrový džbánik na vodu
niečo na osladenie (trstinový cukor, med, agáve sirup…)

Postup
1. Nazbierajte potrebné množstvo Vašich obľúbených byliniek

Zádušník brečtanovitý a púpava lekárska

2. Bylinky + 4 jahody rozmixujte tyčovým mixérom a prepasírujte cez sitko do prirpaveného džbánika

Rozmixovaná púpava, zádušník a jahody

3. Zvyšok jahôd, kúsok BIO citróna s kôrou pokrájajte do džbánika o oslaďte ľubovoľným sladidlom ( ak sú jahody dostatočne sladké dosladenie nie je nutné

Paulínka sa učí krájať:)

4. Nezabudnite si takúto limonádu patrične vychutnať, pretože nie je nikdy neskoro začať nový deň so skvelou limonádou, ktorú si sami s láskou pripravíte:)

PS: A ak sa Vám veľmi chce, môžete si pripraviť aj zádušníkovo-púpavový sirup, ktorému neodolá žiadna letná „milonáda“, ale ani mojitko s kamarátkami:) Recept na výrobu sirupu nájdete tu.

Keď idem do prírody okamžite zapínam všetky svoje receptory a chcem vedieť o bylinkách, stromoch, živočíchoch viac. Ako FYTOMAMA som pragmatická, rada trávim čas v prírode s rodinou a užívam dary prírody s láskou a úctou. Pre budúce maminky a dojčiace maminky som vytvorila kompletného bylinkového sprievodcu: eBook Bylinky vhodné pre tehotné a dojčiace ženy