MAMAhoj 

....hojivé pohladenie matky prírody

Materská láska je vraj tak silná, že umožňuje obyčajnej ľudskej bytosti dokázať neobyčajné veci.  A presne toto platí aj pre našu mastičku s láskou vyrobenú z nechtíka lekárskeho. Je ako nežné pohladenie od mamy -  "obyčajná mastička" z čistých a kvalitných BIO surovín, ktorá dokáźe neobyčajné veci.

Tento ,,všeliek,, využijete na kadejaké boliestky od suchej ekzematickej pokožky, cez popáleniny, akné, hemeroidy, zaparené zadočky detí, ranky, odreniny až po kŕčové žily. Je v úžasnom balení, ktoré sa vojde hocikde - do malej kabelky do divadla:), alebo do batoha na hory. V zime na ošľahanú tváričku od zimy, v lete na popadané kolienka. Proste ideálny základ prírodnej lekárničky.

MAMAhoj svojim čistým zložením neobsahuje žiadne zbytočnosti navyše, rýchlo sa vsakuje, príjemne vonia a hlavne je účinná. Kedže neobsahuje žiadne chemické zložky, vhodná na použitie aj pre malé bábätká.

7 vecí, ktoré ste o nechtíku nevedeli

Nechtík lekársky (Calendula officinalis) , alebo aj "šafrán chudobných ľudí "  netreba obvzlášť predstavovať.  Aj keď nechtík pravdepodobne poznáte, zopár zaujímavostí  (také, ktoré si len tak "nevygooglite") napíšem:

  1. Nechtík sa volá aj šafrán chudobných ľudí, lebo sa používal v minulosti ako náhrada drahého šafranu
  2. Latinský názov "calendula" je odvodený od slova "malý kalendár"
  3. Hovorí sa mu aj " dažďový kvet", niektorí tvrdia, že podľa nechtíka môžete predpovedať počasie. Pokiaľ sa skoro ráno roztvorí, bud pršať
  4. Nechtík sa používa ako prírodné farbivo pre jedlá, napr. na syr, horčicu, cestoviny...
  5. Keď budete zakladať záhradku, nezabudnite si ho zakomponovať do osevného plánu. Podporuje rast paradajok, baklažánov, zemiakov a chilly papričiek
  6. Má repelenté účinky a jeho vôňa odpudzuje bodavý hmyz
  7. Je symbolom sympatie
V auguste za slnečného počasia sme boli na zbere nechtíka, mladšieho MILOvaného to celkom bavilo. Hej, trhanie mu ide...
Nechtík sa 8 týždňov maceroval v tom najlepšom olivovom oleji v BIO kvalite.
Calendula officinalis /nechtík lekársky sme trhali v čistých horských oblastiach na Gemeri. Zbierame len oranžové kvety nie žlté, tie majú vyššie percento účinných látok.
Bambucké maslo, olivový olej a my:) Ach, koľko trvalo, kým som prišla na tie správne pomery. Ale výsledok stojí zato!
V októbri sme s Janulkou vyrábali nechtíkovú mastičku podľa môjho tajného receptu.
Mastička je skvelá aj do zimného počasia, na suché ruky, či ochrana pred omrznutými líčkami.

Mastička do koča aj do voza

Už od malička som bola fascinovaná bylinkami, kvetmi a výrobkami z nich. Nechtíkovú mastičku som sa rozhodla vyrábať si sama, lebo pri nechtíkových mastičkách mi tak trocha prekážalo zloženie. Nemám nič proti bravčovej masti, ale trocha sa mi jej vôňa bije s nežnou vônou nechtíka. Mastičky dostupné v lekárňach sú väčšinou vazelíny a/alebo iné rafinované či syntetické suroviny.

Po prvej "várke" som zistila, že je to naozaj malý hojivý zázrak a každým rokom som rozširovala okruh jej využitia aj mojich blízkych, ktorý ju začali využívať. Mastička je veľmi všestranná  od suchých pier, ktoré potrebujete hydratovať pred tým, ako si nanesiete rúž do divadla, až po suché ruky či osetrenie popálenenín, zaparenenín a štípancov. A čo je super, že je vhodná aj pre drobce. Apropo, ak sa chceš dozvedieť viac o bylinkách vhodných pre drobce, nezabudni si stiahnuť môj eBook o jarných bylinkách vhodných pre deti zadarmo tu : https://fytomama.sk/ebook-zdarma/.

Recept na túto mastičku neprezradím:), ale ak si chcete zaexperimentovať, naozaj odporúčam vyrobiť si túto živicovú mastičku podľa môjho overeného receptu ( kukni tu na recept aj postup: https://fytomama.sk/recept-mast-zo-smrekovej-zivice/) alebo domácu tinktúru podľa môjho rokmi odskúšaného návodu/pravidiel ( kukni tu: https://fytomama.sk/8-zasad-vyroby-tinktury-recept-na-vyrobu-zihlavovej-a-smrekovej-tinktury/)

Zloženie: nechtík lekársky, bambucké maslo, olivový olej, včelí vosk, vitamín E, parfum (zmes prírodných silíc)

 

Na čo všetko je nechtíková mastička dobrá?

Suchá pokožka a ekzémy

Silná štvorka - nechtík, olivový olej, bambucké maslo a včelí vosk regenerujú, upokojujú a chránia pokožku pred vysušovaním a vonkajšími vplyvmi a zvlhčujú vrchné vrstvy epidermy.

Drobné ranky a popáleniny

Mastička má antiseptické a regeneračné účinky, preto sa používa sa na ošetrenie povrchových poranení či polpálení pokožky.

Nohy-ruky-pery

Ak máte suché pery, vysušené ruky alebo nohy, tak nechtík, bambucké maslo a včelý vosk sa postarajú o rýchlu ochranu a obnovu Vašej suchej, citlivej a podráždenej pokožky.

Starostlivosť o pooperačné jazvy a strie

Keďze liečivá v nej obsiahnute ( kyselina sulicová, živica, slizy, tuky, éterické oleje, vitamín E a C) pôsobía dezinfikačne, protizápalovo a veľmi dobre pomáha pri hojení poškodeného tkaniva.

Štípance, štípance a štípance

My ja najviac využívame na drobné ranky a štípance, keďze má antibakteriálne a antiseptické účinky.

Podráždená pokožka po holení/opaľovaní

Obsiahnutý pravý včelí vosk a bambucké maslo, ktoré sa vyznačujú výbornými ochrannými a hydratačnými schopnosťami upokoja podráždenú pokožku po holení a opaľvoaní.

RECENZIE NA MASTIČKU

"Použila som krém na citlivé bradavky, keď som začínala kojiť. Kremík má super konzistenciu a dobre sa vstrebáva. Bradavky boli mäkšie a rýchlo sa “vyrovnali” so záťažou."
Mária Snitkováučiteľka a maminka na MD
"Materinské ruky. Symbol láskavého dotyku a pohladenia. Popraskané, vysušené, odreté a pricviknuté. Na materskej aj v práci. Moje sa doteraz kamaratili jedine s jedným krémikom. Volá sa Mamahoj. Konzistencia ako balzam, vstrebávanie tak akurát, dobrá hojaca schopnosť, aromaterapeutický efekt, nulový obsah chemikálií. Vždy v nechtíkovej sezóne riešim s fytomamou predobjednávku na budúci rok."
Silvia Kassoválekárka a maminka na MD
"Mamahoj som dostala do daru a teda musím povedať, že to nie je darček len tak hocijaký! Je to veľmi účelová mastička, ktorá príjemne vonia, má jemnú, ľahko roztierateľnú konzistenciu a poslúži ako balzam na pery, či krém do chladneho počasia, alebo aj ako rýchla pomoc pri popáleninách a ich hojení.... V neposlednom rade, je Mamahoj v malom, praktickom balení, takže ho môžete nosiť ako prvú pomoc so sebou úplne všade."
Myša Výbošťoková Freytagučiteľka a maminka na MD
„......!“
Doplnitdetská psychologička a maminka na MD

MAMAhoj - vyrobená z lásky - pre nás, aj naše lásky

Fytomamy Monika & Janka
  • 15ml krémik v tmavom skle = 5,50 EUR

  • + poštovné a balné