FYTOUMENIE : Palculienka, Malíček a Mrs. Flóra

Keď je človek často v prírode, príde na mnoho vecí. Ja som napríklad prišla nato, že každý jeden deň strávený v prírode je iný. A to môžete ísť na to isté miesto v tom istom čase. Príroda nám jednoducho každý deň maľuje nový obraz nekonečnej krásy.
V máji má naša FytoStarká narodeniny, a tak sme sa s Paulínkou rozhodli nakresliť nejaký obraz tiež. Možno nie obraz nekonečnej krásy, ale bol robený s lásky a zo srdca!
A viete čo? Bola to super terapia, nechať sa unášať štetcom a farbami. Paulínke to išle oveľa lepšie ako mne, nakoniec som ju musela prizvať na pomoc, lebo tá detská spontánnosť pri lepení kvietkov proste rokmi zmizla. Paulínka mi pomohla ju znovuobjaviť!
Ráno – v deň starkiných narodenín – sme začali miernou umeleckou rozcvičkou v podobe výroby Palculienky a Malíčka. Bola to celkom zábava, len trocha ťažko všetko držalo pokope:)

A poobede sme sa už pustili do „skutočného umenia“ – tzv. ASAMBLÁŽE! 🙂 Na výrobu takéhoto originálneho darčeku (ktorý našu starkú naozaj potešil) budete potrebovať plátno, akrylové farby, sušené kvietky, piesok alebo mak, rôzne kamienky a iný prírodný materiál.

Keď idem do prírody okamžite zapínam všetky svoje receptory a chcem vedieť o bylinkách, stromoch, živočíchoch viac. Ako FYTOMAMA som pragmatická, rada trávim čas v prírode s rodinou a užívam dary prírody s láskou a úctou. Pre budúce maminky a dojčiace maminky som vytvorila kompletného bylinkového sprievodcu: eBook Bylinky vhodné pre tehotné a dojčiace ženy