Pesto a polievka z medvedieho cesnaku

Moje obľúbené michelinové pesto, ktorého výroba je skutočne taká jednoduchá, že to (pravdepodobne) zvládnete aj s jedným drobcom prisatým na nohe. Na výrobu budete potrebovať.

  • Čerstvo natrhaný, umytý a osušený medvedí cesnak
  • Orechy (vlašské, lieskové, kešu, podľa osobnej preferencie)
  • Olivový olej (môže byť aj ľanový, lieskový a pod.)
  • Soľ
  • Citrón

Umytý cesnak rozmixujte v nádobe (pozor, nemixujte ho dlho), pridajte soľ, citrón a olivový olej. Na záver (už ručne) zmiešajte s pompletými orechami.

Môj tip:Pre konzerváciu väčšieho množstva nechajte umyté listy cesnaku večer pred prípravou oschnúť, zabránite tak možnému kvaseniu.

Viac cenných informácií o medveďom cesnaku si nezabudnite prečítať tu : https://fytomama.sk/m-ako-medvedi-cesnak/

NEVESTA HôĽ – polievka z medvedieho cesnaku

S touto polievočkou určite zabodujete! 🙂

Famózna a jednoduchá – taká je táto magická polievka.

PS: Jarnú prírodu si užite spolu so svojimi drobcami. Je to pre nich zážitok, rovnako ako aj hravé spoznávanie byliniek. Viac o bylinkách vhodných pre deti sa dozviete aj v eBooku, ktorý si môžete stiahnuť zadarmo tu : https://fytomama.sk/ebook-zdarma

Keď idem do prírody okamžite zapínam všetky svoje receptory a chcem vedieť o bylinkách, stromoch, živočíchoch viac. Ako FYTOMAMA som pragmatická, rada trávim čas v prírode s rodinou a užívam dary prírody s láskou a úctou. Pre budúce maminky a dojčiace maminky som vytvorila kompletného bylinkového sprievodcu: eBook Bylinky vhodné pre tehotné a dojčiace ženy