Brezovo-žihľavová vlasová voda

Ak by aj náhodou FytoMama🌷 geneticky disponovala zdravými, leskými a nevypadájúcimi vlasmi, príde FytoDrobec a s láskou jej precízne a nebadane (no nie bezbolestne) vyšklbe korunku krásy, lebo však veď načo by mama mala byť na materskej dovolenke pekná, že áno…
A ak by aj FytoMama nedisponovala takouto korunkou, vie si k nej efektívne dopomôcť!⬇️

🔝Recept na krásne a zdravé vlasy

  1. Budeme potrebovať za hrsť listov žihľavy dvojdomej a brezy previsnutej.
  2. Tieto zalejeme vodou – pozor, nie vriacou – a necháme luhovať cca 24 hod v 0,5 litra vody.
  3. Po klasickom umytí (zbytku) našich vlasov si týmto odvarom prepláchnime vlasy a už si tento vlasový elixír nezmývame.
  4. Aplikujeme aspoň 1xtýždenne po dobu 2 mesiacov (najlepšie začať s kúrou v týchto dňoch).
  5. Odnaučiť drobce šklbať čerstvo narastené vlasy a naučiť ich skartovať niečo užitočné (napr. fotky predpôrodné keď sme mali 40 kíl a denne jedli mamutov s pecňom chleba a litrom koly, fotky popôrodné, keď denne zjeme iba malú mrkvičku s pol hráškom a vodou s bio citrónom a vyzeráme ako ten mamut …ehm…a tak, veď vy už viete čo skartovať ).
  6. Prehodiť si novú hrivu ako v reklame na šampón a povedať si do zrkadla niečo pekné.

💡Fyto okienko💡:

🌳Breza je symbolom znovuzrodenia, jej listy (okrem iného) čistia a dezinfikujú vlasovú pokožku, podporujú rast vlasov, zbavujú ich mastnoty a zabraňujú tvorbe lupín.

🌿Žihľava – kráľovná zdravia a krásy je veľmi silnou liečivou bylinou. Okrem neuveriteľne veľkému množstvu liečivých účinkov dopomôže vašim vlasom k tomu, aby boli zdravé, lesklé a vyživené.

Keď idem do prírody okamžite zapínam všetky svoje receptory a chcem vedieť o bylinkách, stromoch, živočíchoch viac. Ako FYTOMAMA som pragmatická, rada trávim čas v prírode s rodinou a užívam dary prírody s láskou a úctou. Pre budúce maminky a dojčiace maminky som vytvorila kompletného bylinkového sprievodcu: eBook Bylinky vhodné pre tehotné a dojčiace ženy